Atpakaļ

Bruģa kopšana ziemā

Pareiza bruģakmens kopšana ziemā ļaus baudīt estētisku un sakoptu seguma arī vēlāk, pārējos gadalaikos. Pirms bērt sāli vai lauzt ledu, iepazīstieties ar speciālistu ieteikumiem.

Ziemas sezona ir laiks, lai pārbaudītu jebkuru segumu. Ne tikai tāpēc, ka diennakts temperatūra var svārstīties plašā diapazonā, bet arī nepareizas kopšanas rezultātā pārklājums var bojāties, izraisot seguma koroziju, krāsas maiņu, bojājumus, izciļņus, bedres. Kāda ir pareiza seguma uzturēšana ziemā? Ko darīt, lai pavasarī tas nesabojātos? Kādus kopšanas līdzekļus izmantot un kāpēc sāls ir kaitīgs? Šie uzturēšanas jautājumi ir aktuāli gan privāto pagalmu īpašniekiem, gan uzņēmumiem, kas uztur publiskās telpas.

Ieteikumi pareizai bruģakmens virsmas kopšanai ziemā:

  • Ledus slāņa noņemšanai, izmantojiet tehnisko magnija hlorīda sāli.
  • Pirmajā bruģakmens pārklājuma ekspluatācijas gadā izmantot pretapledojuma sāli nedrīkst.
  • Virsmas tīrīšanas laikā, neizmantojiet lauzni vai citus līdzīgus rīkus, kas varētu bojāt bruģakmens segumu.
  • Lai samazinātu seguma slīdamību, izmantojiet smiltis.

Pievērsiet uzmanību, kā iepriekš minēts, pretapledojuma sāls nav ieteicams bruģakmens kopšanai, jo, saskaroties ar ledu, tas ietekmē betona izstrādājumu kvalitāti. Pretapledojuma sāls izmantošana var izraisīt:

  • Betona koroziju;
  • Produkta krāsas maiņu.

Kas ir betona korozija?

Korozijas procesā notiek betona konstrukcijas sadalīšanās un nolietošanās, samazinot produkta deklarēto veiktspēju un tajā pašā laikā arī produkta ilgmūžību. Tādējādi pretapledojuma sāls nav labākā izvēle. Turklāt šo procesu var pastiprināt temperatūras maiņa, kas ziemas laikā diennaktī var svārstīties plašā diapazonā.

Bruģakmens ražotāji iesaka izmantot smiltis. Smiltis ir ekoloģisks, draudzīgs līdzeklis, kas samazinās virsmas slīdamību. Tās vismazāk iedarbojas uz betona segumu, neizraisot koroziju un krāsas maiņu.

Bāzes slāņi zem bruģa satur noteiktu daudzumu mitruma, kas tiek cikliski atdzesēts un sasildīts, mainoties gaisa temperatūrai. Ja jūsu bruģis ir pareizi ieklāts, saglabājot ieteicamos slāņu daudzumus, izmērus, tā ūdenscaurlaidību un bruģa pārklājumam izmantotas šuvju saistvielas, segums ziemas laikā necietīs – tas nebūs "nolietots", ar bedrēm, izciļņiem vai bojājumiem. Tādejādi jāņem vērā, ka bruģa ieklāšanas process ir svarīgs, lai virsma būtu kvalitatīva un kalpotu ilglaicīgi. Rezultātā arī pēc ziemas saglabāsies gluda un kārtīga bruģakmens virsma.

Tomēr, ja pavasarī pamanāt, ka segums nav gluds un ir novērojami defekti, iesakām to sakārtot un atjaunot, lai netiktu ietekmēta produkta ekspluatācijas drošība.

Bruģa kopšana ziemā