Atpakaļ

Kā izvēlēties piemērotu bruģi?

Šodien mēs neapspriedīsim tekstūras vai krāsas izvēli bruģakmens produktiem. Tas ir individuāls jautājums, kas atkarīgs no gaumes un dizaina iecerēm, bet, protams, vienmēr varat ieklausīties Betono mozaika pārdošanas projektu vadītāju rekomendācijās, lai atrastu piemērotāko risinājumu.

Šodien vēlamies pievērst jūsu uzmanību vienam būtiskam parametram, izvēloties betona plāksnes un bruģi – augstumam. Klientiem un interesentiem vienmēr uzsveram, ka produkta izvēle sākas ar plānošanu – ir nepieciešams plānot telpu un paredzēt funkcionālās zonas. Piemēram, vai šī zona būs paredzēta automašīnu novietošanai? Vai arī teritoijā plānota tikai gājēju plūsma? Vai plānota smagā auto transporta kustība?

Tie ir svarīgi jautājumi, kas nosaka pareizu produktu izvēli, tā drošību un ekspluatāciju.

Kā izvēlēties pareizo bruģakmens augstumu?
• Teritorijās, kas paredzētas nemotorizētai satiksmei, bruģakmens augstumam jābūt vismaz 50 mm.

• Zonās, kurās notiks autotransporta satiksme, bruģakmens augstumam jābūt vismaz 80 mm.

Privātiem projektiem iesakām izvēlēties vismaz 60 mm augstus izstrādājumus. Tie ir piemēroti stāvvietu ierīkošanai, paredzētas vieglām transporta kustībām. Ja paredzētas lielākas slodzes, tad attiecīgi bruģi nepieciešams izvēlēties atbilstoši projekta prasībām.

• Teritorijās, kur pārvietosies smagais auto transports - produktu augstums jāizvēlas atbilstoši projektēšanas norādījumiem. Lielākoties šādās zonās tiek izvēlēti produkti ar vismaz 100 mm augstumu.

Kas var notikt, ja produkta augstums ir izvēlēts nepareizi?
Pieņemsim, ka bruģa augstums ir izvēlēts nepareizi – teritorijā slodze ir lielāka nekā paredzēta. Tādā gadījumā produkti var sašķelties un sabojāt tuvumā esošos bruģakmeņus, padarot segumu nedrošu un lietošanai nepiemērotu, nemaz nerunājot par neestētisko izskatu. Produktus ir diezgan vienkārši nomainīt pret jauniem, taču problēma nav atrisināta, nenomainot slodzes uz seguma. Bruģis ilgtermiņā būs jākopj atkārtoti, un remontdarbi kļūs par pastāvīgu darbību.

Vai jūs domājat, kāds bruģakmens augstums būtu vispiemērotākais? Jūs vienmēr varat konsultēties ar mūsu pārdošanas projektu vadītājiem, kas piedāvās visatbilstošāko risinājumu jūs vajadzībām.
Piedāvajam plašu produktu klāstu - dažādas bruģakmens formas, eko bruģi, plāksnes, ceļa un ietves apmales.

Kā izvēlēties piemērotu bruģi?