Atpakaļ

Tendences bruģēšanas nozarē

Bruģēšanas jomā ir tendences, kas ietekmē produktu izmēru, krāsu un funkcionalitātes izvēli. Kā vienmēr tas ir saistīts ar vairākiem faktoriem, bet pamatā ir vēlme mainīt ierastās izvēles bruģēšanā - izvēlēties ko neparastāku un interesantāku, bet tajā pašā laikā nezaudēt praktiskumu. SIA Betono mozaika pārdošanas nodaļas vadītājs Olafs Sima norāda, ka pēdējā laikā populārākās ir tumšās seguma krāsas, elastīgāka ir produkta formas izvēle – drosmīgi izvēlas plāksnes un ne tikai klasiskus, bet arī jaunos produktus.

Tomēr mūsdienu ilgtspējības kontekstā baltie izstrādājumi joprojām būtu pareizāka izvēle it sevišķi publiskās un sabiedriskās telpās. Baltie produkti atstaro lielāku dabiskā vai mākslīgā apgaismojuma daļu, ko tie saņem, tādējādi ietaupot izmaksas par apgaismojumu tumsā.

Piemēram, balti produkti tika izvēlēti arī 2019. gadā atjaunotajā Vaidila laukumā Klaipēdā, Lietuvā. Lielās, baltās plāksnes rada skandināvisku, tīru, lakonisku laukuma tēlu un ir praktisks risinājums, kas ietaupa apgaismojuma izmaksas. Arī baltā virsma karstā laikā mazāk uzkarst nekā tumšais segums.

Vēl viena tendence, kas novērojama Baltijā, ir asfalta seguma nomaiņa industriālajos projektos. Šie risinājumi ir pārbaudīti un pragmatiski – bruģakmens segums ir pielāgots slodzēm, atšķirībā no asfalta tas karstumā nekūst, nepieciešamības gadījumā bruģi var ātri atjaunot, vienkārši nomainot nepiemērotos produktus pret jauniem, vieglāk veikt korekcijas inženierkomunikācijās, ja tādas ir nepieciešamas.

SIA Betono mozaika speciālisti norāda, ka bruģis ir piemērots industriālajiem centriem - sākot no jūras ostu iekraušanas zonām līdz loģistikas centriem, no lielizmēra produktu ražotnēm līdz noliktavu telpām. Meklējiet sev piemērotākos produktus, neskaidrību gadījumā aicinām jūs sazināties ar mums - laipni atbildēsim uz visiem jūsu jautājumiem.

Tendences bruģēšanas nozarē