Aleksandra Čaka ielas rekonstrukcija. Rīga, Latvija.

Kopā ar arhitektu komandu ALPS ar HELENU GUTMANI priekšgalā mums tika dots ļoti interesants uzdevums – rekonstruēt latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka ielu Rīgā.

Arhitektu ideja bija pārvērst bruģi par dzeju. Pārbaudiet, vai mums tas ir izdevies – esam izveidojuši jaunu daudzkrāsainu toni FOSSIL, lai to izdarītu. Lūk, vēl daži interesanti fakti.

Aleksandrs Čaks
Aleksandrs Čaks (īstajā vārdā Aleksandrs Čadarainis 1901. gada 27. oktobris – 1950. gada 8. februāris) bija latviešu dzejnieks un rakstnieks. Viņš tiek uzskatīts par pirmo mākslinieku, kura daiļradē dominēja pilsētvides tematika, kamēr lielākā daļa rakstnieku un dzejnieku tolaik pievērsās lauku un piepilsētu dzīvei un dabai.

Aleksandrs Čaks lielāko daļu savas dzīves pavadīja Rīgā. Viņa darbs ir mīlestības oda pilsētai, Rīgai. Publicēts 1928. gadā. Savu pirmo dzejoļu krājumu Seši viņš veltīja Rīgai un tās dzīvei. Dzejoļi skar tēmas un tēlus, kurus latviešu dzejnieki līdz šim nav skāruši – pilsētas naktsdzīvi, bezpajumtniekus, prostitūtas, piepilsētas nabadzīgos, pat kanalizācijas tīklus un daudzdzīvokļu namu pagrabus.

Dzejolis ar īpašu mīlestību pret Rīgu Sirds uz bruģa (Sirds uz bruģa).

Strādājot kopā pie šī projekta, mēs vēlējāmies, lai bruģis atspoguļotu mūsu mīlestību pret pilsētu – nepilnīgu, bet aizraujošu, pastāvīgi mainīgu, viļņotu, sakārtotu, elpojošu, skumju un dzīvespriecīgu. Tikpat cilvēcīga un neprognozējama kā pati Rīga.